| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | Księga gości | Chat | Newsletter | Forum dyskusyjne | Powiadom znajomego | Facebook | Youtube | Google+ | E-mail Mail Polski
E-mail Słupsk E-mail Mail E-mail Mail E-mail Słupsk

E-mail Mail Słupsk / Poczta E-mail / Programy

E-mail Mail


E-mail Mail
E-mail Mail
E-mail Mail


E-mail Mail E-mail Mail
Ekskluzywna Twoja Poczta - E-mail Mail - Poczta Bez Reklam - Skrzynka pocztowa - SłupskMozilla Thunderbird – wolny klient poczty, komunikator internetowy (ze wsparciem dla XMPP, Facebooka, Twittera i IRC), czytnik grup dyskusyjnych oraz kanałów informacyjnych w formacie RSS i Atom.
Ze względu na oparcie Thunderbirda na Kurierze Poczty z pakietu Mozilla Suite, wykorzystywany jest zmodyfikowany silnik Gecko, zastosowana wersja jest zarówno szybsza jak i posiada prostszy, konfigurowalny interfejs. Dostępny na wiele platform: GNU/Linux, Microsoft Windows, Mac OS X i w wielu językach (m.in. polskim).
Thunderbird obsługuje takie protokoły jak: POP3, SMTP, IMAP, LDAP, NNTP, posiada wbudowany filtr niechcianej poczty, filtr wiadomości i moduł sprawdzania pisowni.
Istnieje również możliwość zmiany wyglądu interfejsu poprzez motywy (ang. themes) oraz rozbudowania funkcjonalności programu przez instalację dodatków (tzw. rozszerzenia, extensions).
W lipcu 2012 r. program został przekazany społeczności internetowej, a sama Mozilla będzie wydawać jedynie istotne biuletyny bezpieczeństwa.

POBIERZ


Opera Mail (dawniej M2) – klient poczty e-mail, grup dyskusyjnych, IRC oraz czytnik kanałów RSS i Atom firmy Opera Software ASA, dawniej zaimplementowany w darmowej przeglądarce internetowej Opera, obecnie dystrybuowany wyłącznie jako osobny produkt dla systemów Mac OS oraz Windows.
Pomimo niewielkich rozmiarów i wymagań, Opera Mail obsługuje konta POP3 i IMAP, grupy dyskusyjne i kanały RSS i Atom. Posiada także wbudowany moduł do ochrony przed niechcianymi wiadomościami.
Interfejs programu różni się pod wieloma względami od standardów, obecnych w innych programach. Powodem tego była pełna integracja klienta poczty z przeglądarką stron WWW.
Opera Mail używa jednej i tej samej bazy danych dla wszystkich wiadomości. Unikalną cechą jest możliwość zastąpienia folderów tzw. "widokami". Wiadomości są dzielone ze względu na status (odebrane, wysłane, nieprzeczytane itp.), załączone pliki (graficzne, wideo itp.), grupę dyskusyjną, lub też własne kryteria oparte na tak zwanych „filtrach”. Jedna wiadomość może więc pojawiać się w kilku widokach.
Opera Mail wyświetla zarówno wiadomości w formacie tekstowym, jak i HTML, używając do tego silnika Presto. Tworzenie wiadomości odbywa się w trybie tekstowym oraz (od wersji 10) HTML. Dodatkiem do klienta poczty jest prosty menedżer kontaktów.
Od wersji 11.60 Opera Mail zostało mocno rozbudowane o między innymi nowy układ poczty, możliwość sortowania według wątków, daty, czy flagowania.
Od 27 maja 2013 Opera Mail jest dystrybuowana jako oddzielny produkt dla systemów OS X i Windows.

POBIERZ


KMail jest podstawowym klientem poczty środowiska KDE. Ma możliwość układania e-maili w folderach, filtrowania ich, obsługuje e-maile w HTML-u. Dla poczty przychodzącej pozwala skorzystać z protokołów IMAP, POP3 oraz skrzynek lokalnych. Maile są przechowywane na dysku w formacie maildir albo mbox. Dla poczty wychodzącej wykorzystuje SMTP lub sendmaila.


The Bat! to komercyjny klient pocztowy produkcji mołdawskiej firmy Ritlabs.
Funkcjonalność: obsługuje protokoły POP3 i IMAP, także poprzez SSL/TLS; oferuje obsługę kilku kont pocztowych jednocześnie; obsługuje filtrowanie poczty, także pod kątem zawartości niestandardowych (zdefiniowanych przez użytkowników) nagłówków; możliwość tworzenia szablonów wiadomości, także z możliwością przypisania szablonu do poszczególnych folderów; obsługuje wiadomości w czystym tekście i w HTML; obsługuje standardy PGP oraz S/MIME; obsługuje słowniki Hunspell (dostępne w pakiecie OpenOffice.org); w wersjach Professional oraz Voyager ma unikatową możliwość szyfrowania bazy danych programu; wersja Professional ponadto oferuje szyfrowanie bazy z wykorzystaniem tokenów kryptograficznych, a także umożliwia autoryzację połączenia klient-serwer przy pomocy funkcji biometrycznych; wszystkie wersje programu można rozbudowywać przy pomocy dodatkowych wtyczek: antywirusowych, antyspamowych oraz ogólnych zwiększających samą funkcjonalność programu.

POBIERZ


Mutt klient poczty elektronicznej. Jest to niewielki i prosty w obsłudze program tekstowy używany do czytania poczty elektronicznej pod systemami operacyjnymi typu Unix. W dużym stopniu bazuje na innym kliencie pocztowym elm, choć obecnie funkcjonalnością zbliżony jest do slrn. Został napisany przez Michaela Elkinsa w 1995 roku.

POBIERZ


Pine (ang. Program for Internet News & E-mail) – pełnoekranowy program odczytu i komponowania poczty oraz grup dyskusyjnych działającym w trybie tekstowym. Opracowany został na Uniwersytecie Washington w Seattle. Materiałem "wyjściowym" był program elm, a dla używanego przez pine edytora pico – MicroEmacs. Nazwy pine i pico są nazwami zastrzeżonymi Uniwersytetu Washington.
W swej podstawowej konfiguracji, pine oferuje (celowo) ograniczoną liczbę funkcji – nakierowaną na początkującego użytkownika. Wraz ze wzrostem umiejętności i potrzeb może on włączać dodatkowe możliwości programu.

POBIERZ


Windows Live Mail – klient poczty elektronicznej pozwalający czytać i redagować wiadomości e-mail. Jest następcą klientów pocztowych Microsoft Outlook Express (obecnego w Windows XP) i Windows Mail (Windows Vista). Jego zalety to pełna integracja z usługą pocztową Hotmail, filtr antyphishingowy i antyspamowy, nowy sposób zapisywania plików z wiadomościami, ulepszone przeszukiwanie treści e-maili (wymagana jest instalacja programu Windows Desktop Search), czytnik RSS.
Podobną funkcjonalność posiada Windows Live Mail Desktop - aplikacja kliencka dla serwisu Windows Live Hotmail napisana w oparciu o Windows Mail. Również obsługuje konta pocztowe Windows Live Mail oraz inne (POP3, IMAP), grupy dyskusyjne a także RSS. Ciekawą funkcją jest przycisk Blog umożliwiający łatwą publikację wybranej wiadomości na blogu Live Spaces. Inną interesującą funkcją jest możliwość wysyłania załączników graficznych jako galerii.


Poczta systemu Windows (ang. Windows Mail) – klient poczty elektronicznej i newsreader firmy Microsoft, dodawany do systemu operacyjnego Windows. We wcześniejszych wersjach systemu Windows nosił nazwę Outlook Express (nie mylić z Microsoft Outlook).
Początkowo był podzielony na dwa różne programy: Internet Mail oraz Internet News. Dołączany wówczas był do przeglądarki Internet Explorer 3 i do systemu Windows 95. Następnie programy te zostały połączone w jeden: Outlook Express. Do wersji Internet Explorer 6 program był dołączany do przeglądarki internetowej. Nie stał się on jednak częścią Internet Explorer 7. Zmieniono jego nazwę na Poczta systemu Windows i dołączono do systemu Windows Vista.
Około roku 2000 był jednym z wiodących produktów tego typu. Liczne błędy, luki bezpieczeństwa, a także powstanie dobrych alternatywnych programów spowodowały spadek znaczenia programu. Firma Microsoft zaczęła dostrzegać to w 2003, wydano wtedy poprawkę Q331923 naprawiającą wiele błędów, m.in. w delimiterze. W 2005 roku wymieniono programistów i rozpoczęto prace nad wersją klienta dla Windows Vista.
Microsoft tworzy aplikację Windows Live Mail, która bazując na Windows Mail integruje się z serwisami Windows Live. Jej pierwsza stabilna wersja została wydana w listopadzie 2007 roku. Windows Live Mail został stworzony jako następca Outlook Express oraz Windows Mail i tylko on będzie nadal rozwijany.


Pegasus Mail – to jeden z najstarszych klientów poczty elektronicznej. Od samego początku, czyli od 1990 roku, był rozwijany przez jednego człowieka – Davida Harrisa. Program jest darmowy, ale jego kod źródłowy pozostaje zamknięty. Program działa wyłącznie w systemach operacyjnych rodziny Windows, dostępna też jest nierozwijana już wersja dla DOS.
Mimo ogromnych możliwości, dużej odporności na wirusy, trojany i spam, oraz bardzo skromnych wymagań sprzętowych, Pegasus Mail w Polsce nie cieszy się wielką popularnością, prawdopodobnie z powodu braku polskiej wersji językowej, zamknięcia kodu źródłowego i konkurencji takich programów, jak Outlook Express i Mozilla Thunderbird.

POBIERZ


Eudora – klient poczty elektronicznej. Pierwsza wersja powstała w 1988, jej autorem był Steve Dorner, pracownik University of Illinois. Od 1991 do 2006 program był rozwijany przez firmę Qualcomm. Nazwa programu pochodzi od imienia amerykańskiej pisarki Eudory Welty, autorki noweli „Why I live at the Post Office”.
Program pozwala na wysyłanie, odbieranie i edytowanie e-maili sformatowanych w HTML-u lub jako zwykły tekst. Eudora obsługuje konta POP3 i IMAP oraz bezpieczne, szyfrowane połączenia SSL. Wersja sponsorowana (Adware) zawiera praktycznie te same opcje (oprócz SpamWatch) co pełna płatna wersja. Wersja darmowa nie wyświetla reklam za cenę ograniczonej funkcjonalności. Za minus należy uznać brak obsługi polskich znaków oraz brak słownika języka polskiego dla modułu sprawdzania pisowni.
Rozwój programu został wstrzymany w październiku 2006, ostatnią wersją dla Windows jest 7.1, a dla Mac – 6.2.4. Obecnie nie można już kupić licencji, ale program dalej można ściągnąć i używać bez ograniczeń.

POBIERZ


Novell GroupWise oprogramowanie do pracy grupowej rozwijane i wspierane przez firmę Novell, zawierające pocztę e-mail, kalendarze (grupowe i indywidualne), zarządzanie informacjami osobistymi, komunikator oraz system obiegu dokumentów.
Platforma składa się z oprogramowania klienckiego, które jest dostępne dla systemów Microsoft Windows, OS X i Linux, oraz oprogramowania serwerowego, które jest obsługiwane przez systemy Windows Server, Novell NetWare i Linux. Najnowsza generacja platformy została wydana w 2014 roku i jest oznaczona jako GroupWise 2014.Źródło (tekst i zdjęcia): Wikipedia, 12.2015
E-mail Mail

Web Informer Button

Pytania lub wątpliwości? Zapytaj naszego Doradcę w Biurze Obsługi Klienta